Új sorozatot indítunk útjára! Egy dunántúli és egy Békés megyei fiatal gazda fognak beszámolni tapasztalataikról, az aktuális mezőgazdasági munkálatokról, problémákról, megoldásokról térségükben. A két termelő bemutatkozását cikkünkben olvashatják!
Tovább
A GOP-1.1.1-11-2012-0364 pályázat keretében olyan szilikát ásványi hordozó alapú variábilis tápelem tartalmú speciális granulátumok kerültek kifejlesztésre, melyek alkalmasak a műtrágyák hatékonyságának fokozására és talajjavító hatással bírnak.
Tovább
Az őszi gabona tavaszi műtrágyázásánál ezúttal a folyékony műtrágyák előnyeit vesszük górcső alá. Egy kevésbé csapadékos tavaszon probléma lehet eltalálnunk az ideális műtrágyázás időpontját szilárd műtrágyák esetében. A folyékony műtrágyák előnye ezzel szemben az, hogy nagyon minimális csapadékkal (akár a reggeli harmattal) rögtön a gyökérzónába tudjuk juttatni.
Tovább
Amikor megérkezik a tavasz a gazda első dolga gabonaterületének szemrevételezése és az időjárási előrejelzést figyelembe véve a műtrágyaszórás idejének meghatározása, de legalább is körülbelüli megbecslése. A gabona tavaszi fejtrágyázásánál nagy tekintettel kell lennünk a tavaszi fagyos éjszakákra és az enyhe nappalokra.
Tovább
A tavaszi vetési időszakban az egyik legfontosabb tényező, hogy a talajba juttatott tápanyagok felvétele megfelelő mértékű, és intenzív legyen, hiszen a jó start megalapozza a vegetációs stabilitást, ami később kihat a terméshozamra is.
Tovább
Az elmúlt években a magyar termelők a mikrogranulátumok használata során nehéz helyzetbe kerültek.
Dönteniük kellett, hogy a tavaszi kultúrák kezdeti fejlődését segítő, dinamikus kelést, gyökérképződést biztosító mikrogranulált startert juttatják ki, vagy a napjainkban egyes kultúrákban nélkülözhetetlen rovarölő talajfertőtlenítőszert.
Erre nyújtunk megoldást új szolgáltatásunkkal!
Tovább
2015. február 13-án került sor a VI. Kukorica Termésverseny díjátadójára, a Gödöllői Királyi Kastélyban.
A precíziós gazdálkodásról, az okszerű talajművelésről, és kukoricatermesztési világrekordokról tartott színvonalas előadások után a verseny értékelése, majd a díjak átadása következett.
Tovább
A Fertilia Kft. legújabb, saját gyártású, prémium Rizotec NPK műtrágyája a jól ismert Gramix NPK család tagja, mely a hatékony, gazdaságos és környezetkímélő növénytáplálást alapozza meg!
Tovább
Minden idők legnagyobb hazai agrár szakkiállításán, az AgroMashExpon bemutatkozik új műtrágyacsaládunk, a Rizotec NPK. Érdemes lesz kilátogatni, vásári kedvezményekkel, tápanyag-gazdálkodási tanácsadással is várjuk Önt a G pavilon 104/D standján.
Tovább
A 2015-ös Fertilia Kalendárium lapjain a családi gazdaságban dolgozó, vagy még tanulmányait folytató gazda lányok és fiúk láthatóak, akiket saját közegükben, agrárkörnyezetben fotóztunk, hol traktoron, hol kukoricaföldön, hol a fűszerpaprika tengerében. Az ország minden tájáról bemutatkoznak a zöldség- és növénytermesztéssel, állattartással, borászattal foglalkozó ifjú gazdák, agrárszakemberek.
Tovább
Gyakran felmerülő kérdés a termelők körében, milyen típusú és összetételű műtrágyáktól várhatják a legnagyobb eredményességet? Sokan a kevert műtrágyákat és a „bulk blending” technológiával készült műtrágyákat egynek gondolják – tévesen. Cikkünkben nemzetközi trendekről is olvashat!
Tovább
A GOP-2.1.1-12/B-2013-1727 projektben kitűzött és honlapunkon 2013. április 2-ai dátummal bemutatott infrastruktúrális fejlesztési elképzeléseink a gazdasági körülmények változása, és a piaci igények módosulása miatt részben okafogyottá váltak, ill. módosultak, ezért kértük a szerződés módosítást annnak érdekében, hogy a pályázati összeget új gyártósor beszerzésére tudjuk fordítani.
Tovább
2013. november 13-án szakmai tanácskozásnak adtunk otthont enyingi üzemünkben. A rendezvényen a hazai termelőket érintő aktuális, friss és hasznos mezőgazdasági információkról is szó esett, majd ünnepélyes díjátadó, és gyárlátogatás zárta a programot.
Tovább
Hazánkban mintegy egymillió hektáron terveznek őszi búzát vetni 2014 őszén.
Szinte nincs olyan gazdaság, ahol ne jelenne meg a búza, hisz hazai körülmények között majd minden termőhelyen biztonságosan termeszthető. A gazdaságossági szempontok azonban sokszor szemben állnak a termésátlagok alakulásával, ami nem csak a termőhelyi adottságok és a környezeti tényezők hatásának függvényében alakítható.
Tovább
William Clement Stone mondása szerint „Minden, amit az ember elméje képes kitalálni és elhinni, azt képes elérni.” Tóth Patrik 22 éves egyetemista a szakdolgozatához felállított kísérletének bemutatóját 2014. augusztus 26-ra tűzte ki. Az álma megvalósult!
Tovább
A Fertilia Kft. újabb mérföldkőhöz érkezett. Gramix NPK műtrágyánk iránti kereslet növekedést jól mutatja, hogy a napokban gyártottuk le a negyedmilliomodik tonnát a termékünkből.
Ez alkalomból gyárlátogatással és ünnepélyes díjátadóval egybekötött sajtótájékoztatót tartottunk.
Tovább
Önt is aggasztja a folyamatos esőzések miatt meghiúsult repcevetés? Ne aggódjon, nincs minden veszve!
Tovább
Költséghatékony tápanyag gazdálkodás tervezésekor célszerű számításba venni a tarlón maradt gyökér és szármaradványok hatóanyagait. Ezek csak jó talajszerkezet és megfelelően aktív talajélet esetén állnak rendelkezésre, csak ekkor tudnak költségcsökkentő hatást gyakorolni.
Tovább
Alacsonyak a terményfelvásárlási árak? Magasak az input anyag költségek? A jelenlegi piaci körülmények között jogos kérdés, hogyan tudunk javítani a jövedelmezőségünkön?
Tovább
Kettős hatású, talajjavító és tápanyag szolgáltató tulajdonságú granulált készítményeket fejlesztését kezdtük meg, a GOP-1.1.1-11-2012-0364 fejlesztési projekt keretében, melyről év elején adtunk tudósítást, az elvégezett munkákról ezen cikkben számolunk be.
Tovább
Szakmai kísérleti bemutató augusztus 26-án Tápiógyörgyén. A téma: Alapművelési módok hatása a talajállapotra. Jöjjön el Ön is!
Tovább
Hogyan érjük el a magas hozamot? Mivel megyünk biztosra? Mire érdemes figyelni az őszi műtrágya összetétel kiválasztásánál? Olvassa el cikkünket!
Tovább
A repce és a búza tervezett mennyiségének és minőségének meghatározója az optimális tápanyag ellátás. Az őszi vetésű növények fajlagos makro, mezo, és mikro tápanyag-igényéről írunk cikkünkben!
Tovább
Partnereink gyakran teszik fel a kérdést, hogyan fejti ki hatását a Rizodyne talajaktivátor? Ezt mutatjuk be kisfilmünkben, továbbá az UMG MICRO tavaszi és őszi felhasználásáról, a terméktapasztalatokról két termelő mondja el véleményét.
Tovább
2015-ös falinaptárunkban hónapról hónapra olyan családi gazdaságban dolgozó termelőt, vagy még egyetemi agrártanulmányait folytató fiatalt fogunk bemutatni, aki büszke arra, amit felmenői elértek, és amit ő maga is tovább örököl.
Tovább
vallja ezt Szieberth Dénes, a Magyar Kukoricaklub elnöke, aki hasznos tanácsait csokorba szedte, mire érdemes odafigyelni a reális kukoricahozam érdekében:
Tovább
Dalmandon rendezte meg a Magyar Kukorica Klub szakmai rendezvényét, ahol egy teltházas kerekasztal beszélgetésen újszerű vetési megoldásokról, a homogén kukoricaállomány jelentőségéről, és a kezdeti fejlődés fontosságáról is szó esett.
Tovább
Enying közelében ezeket a csodaszép tavaszesti fotókat készítettük a vetési munkálatokról:
Tovább
Fejlesztéseinkről, tervekről, a műtrágyák jelenéről és jövőjéről kérdezett bennünket Aszódi János műsorvezető. Arról is beszélünk a műsorban, hogy milyen szolgáltatásokkal segítjük a Gazdákat? Nézze meg a videót!
Tovább
Valljuk, hogy az adott növénykultúra számára a valóban szükséges hatóanyagokat célszerű kijuttatni, biztosítva így a kultúrnövény fejlődési fázisainak megfelelő tápanyag ellátást. Mindezt úgy, hogy az Ön pénztárcáját is kíméljük, hiszen a ráfordítás többszörösét nyerheti vissza a célirányosan, jól megválasztott műtrágya használattal.
Tovább
Pázmándi Partnerünknél is indulhat a mikrogranulátum szórás! Műszaki kollégáink a napokban felszerelték az adaptert vetőgépére, így a vetéssel egy menetben, 15-20 kg/ha dózisban megoldott az UMG MICRO termékcsalád kijuttatása.
Tovább
Naprakész tápanyag-utánpótlási híreink, cikkek a nagyvilágból, újdonságok, érdekességek és nyereményjátékok Facebook oldalunkon! Csatlakozzon hozzánk, szóljon hozzá anyagainkhoz, kérdezzen tőlünk, mondja el tapasztalatait, szívesen vesszük! Alakítsuk együtt a jövő mezőgazdaságát!
Tovább
A Fertilia Kft. igény esetén igen kedvező feltételekkel mikrogranulátum szóró adaptert is biztosít Partnerei számára!
Tovább
A kukorica hazánk egyik legfontosabb gazdasági növénye, hazai klímánkon biztonságosan és nagy termésátlaggal termeszthető. A magas termésátlag elérésének egyik legmeghatározóbb tényezője a megfelelő tápanyagellátás, az intenzív műtrágyázás.
Tovább
A napraforgó a harmadik legnagyobb területen termesztett szántóföldi növénykultúránk. A vetésterület és termésmennyiség dinamikus növekedése egyrészt a magasabb termésátlagot produkáló hibrid vetőmagvak piaci megjelenésének, másrészt a megnövekedett felhasználói igényeknek köszönhető.
Tovább
Nem vásárolta még meg a tavaszi mikrostartert? Használja ki a finisben egyedülálló márciusi akciónkat és jusson most extra kedvezményes áron UMG MICRO StarterMax műtrágyáinkhoz, páratlan kondíciókkal!
Tovább
A Fertilia Kft. most minden 10 zsák (20 kg-os papírzsákos kiszerelésben) növényspecifikus UMG MICRO ZeaStart, UMG MICRO HeliaStart, UMG MICRO BetaStart műtrágya megrendelése mellé 1 zsákot grátisz ad Partnerei számára!
Tovább
A piaci versenyképesség szempontjából a növénytermesztési technológiák szerves része a megfelelő, okszerű műtrágyázás, az elvárt hozamok és minőség költségtakarékosan és környezetkímélő módon való elérése.
Hazánk agroökológiai feltételei kiváló lehetőséget biztosítanak a minőségi növénytermesztés számára. Azt, hogy Milyen műtrágyára van valóban szüksége az adott növénykultúrának?, Mekkora dózisban? és Mikor jutassuk azt ki?, elsősorban a talaj- és növényvizsgálatokból tudható meg teljes bizonyossággal.
Tovább
A Fertilia Kft. saját gyártású Gramix starter NPK és UMG MICRO műtrágya ajánlatai:
Tovább
A talajban élő mikroszervezetekről, azok szerepéről és a termesztett növényeinkre gyakorolható és valójában gyakorolt hatásairól olvassa el írásunkat!
Tovább
Növényspecifikus MASSulfix és folyékony FertiSol ajánlataink a tavaszi időszakban:
Tovább
2013. december 13-án Gödöllőn került megrendezésre az V. Kukorica Termésverseny átadó rendezvénye, melyen a Fertilia műtrágyáit (egyedi Gramix NPK, UMG MICRO ZeaStart) használó Kardos Ferenc, a Kardos Farm Kft. tulajdonosa érdemelte ki 14,2 tonnás termésmennyiségével a Kárpád-medencei Nagydíjat! Ezzel Országos I. helyezést ért el!
Tovább
Az MTA Agrártudományi Kutatóközpontban 2011. óta folytatunk startertrágyázási kísérletet műtrágyáinkkal. 2012-ben és 2013-ban már kombinált, az UMG MICRO ZeaStart és a széles mikroelem tartalmú Gramix NPK kettősének hatásvizsgálatai mellett cégünk egyedülálló újdonsága, a Rizodyne talajaktivátor hatásának mérése is a kísérletek része volt.
Tovább
A tavaszi vetésű szántóföldi növényeink tápanyag utánpótlásában egyre inkább szerepet játszik a megfelelő, harmonikus tápanyag ellátást biztosító starterműtrágya vetéssel egy menetű kijuttatása, az adott kultúrnövény tápanyag igényéhez igazodó, növényspecifikus műtrágyák használata.
Tovább
Múlt csütörtökön a Baranya Megyei Agrárkamara látta vendégül cégünket, és Peteli Zoltán gazdálkodó Partnerünket a Kamarai Kártya népszerűsítésének apropóján.
Tovább