A víznyomás alatt lévő őszi búza és repce vetésekre kora tavasszal érdemes foszfor oldatos folyékony nitrogén fejtrágyát kijuttatni, hogy a gyökérzet fejlődésének elősegítésével magához térjen a télen legyengült állomány.
Tovább
A jó szerkezetű és a növény számára optimális feltételeket biztosító termőtalaj negyed részt vizet és ugyanilyen arányban levegőt tartalmaz. Ha felborul az egyensúly és a sorozatos esőzések miatt túlnedvesednek a földterületek, a talajbaktériumok, gombák élettevékenysége lecsökken, a talajélet megtorpan. Ilyen talajviszonyok mellett a stresszelt, inaktív talajbaktériumok nem biztosítanak megfelelő közeget ahhoz, hogy támogassák a növények fejlődését. A cél tehát az, hogy amint rá tudunk menni a földekre, minimalizáljuk a jelenlegi helyzetből adódó károkat.
Tovább
A talaj nedvességtartalmán, hőmérsékletén és biológiai aktivitásán kívül a műtrágyát alkotó nitrogénformák is nagymértékben befolyásolják azt, hogy a kijuttatott műtrágya hatóanyagoknak hány százaléka válik felvehetővé a növény számára.
Tovább
Közel 50 000, az agrárium iránt érdeklődő látogatót vonzott a 34. AGROmashEXPO, ahol a mezőgazdaság színe-java összegyűlt, gazdag programkínálattal, újdonságokkal várták a kiállítók a termelőket.
Tovább
A tavalyi nagy siker után idén is kiadtuk egyedi, fiatal gazdákat bemutató kalendáriumunkat.
Tovább
Az általánosan ismert foszfor tartalmú nitrogén oldatműtrágyák általában egyszerű oldási folyamattal ammónium-foszfátokból állíthatók elő. Ezeknek a termékeknek a hátránya, hogy a bennük található hatóanyag tartalom viszonylag alacsony, így felhasználásuk nem gazdaságos.
Tovább
Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy Díj a sikeres vállalkozásokért elismerést a kis- középvállalkozások kategóriában cégünknek, a Fertilia Kft-nak ítélte a Nemzetgazdasági Minisztérium. Olyan eredményes vállalkozások nyerhetik el a címet, melyek számára fontos a tenni akarás, az innováció, a dinamikus növekedés és eredményességük motivációt ad más magyar vállalkozásoknak is.
Tovább
Segítünk, hogy maximalizálja nyereségét és hosszú távon biztosítsa a talaj kedvező kondícióját a hatékony műtrágyázon keresztül! Levesszük válláról a kötelező talajvizsgálat gondját, elkészítjük térítésmentesen a tápanyag-utánpótlási tervet Önnek!
Tovább
Találkozzunk az ország legnagyobb és legismertebb agrárkiállításán, az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon a D pavilon 204/A standján!
Tovább
2015. szeptemberében kerül megrendezésre a Gazdag Gazda Konferenciasorozat, Kaposváron, Budapesten, Berettyóújfalun, és Szegeden. A szakmai rendezvények központi témája idén az agrometeorológia és az éghajlatváltozás rendkívül aktuális témakörei lesznek, így a program a „Hogyan reagáljunk a változó éghajlat kihívásaira a talaj-előkészítéstől a betárolásig?” alcímet viseli.
Tovább
Őszi vetésű növényeinknél fontos, hogy optimális fejlettséggel menjenek a télbe. Ennek alapfeltétele, hogy erős gyökérzete fejlődjön. A gyökér tápanyagfelvevő felületét növelhetjük, ha a kezdeti fejlődést, gyökérképződést gyorsító tápanyagot adunk neki, és ha a hajszálgyökér képződés intenzitását biostimuláns hatású és talajéletet fokozó anyagokkal serkentjük.
Tovább
Örülünk, hogy cégünk is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a kisdiákok élményekben gazdag, tartalmas, programokban bővelkedő egy hetet tölthettek a Zánkai Gyermektáborban.
Tovább
A gabonaaratást követően, már a tarlóhántás idején oda kell figyelnünk munkánk minőségére, hogy később megfelelő magágyat készítsünk következő kultúrnövényünk számára.
Érdemes számításba venni a tarlón maradt gyökér és szármaradványok hatóanyagait, melyek megfelelő talajállapot esetén állnak rendelkezésre, ekkor tudnak valóban költségcsökkentő hatást gyakorolni.
Tovább
Június 17-19. között került megrendezésre az évről évre nagyobb népszerűségnek örvendő, a kelet-európai térség legjelentősebb és legnagyobb műtrágya konferenciája Prágában.
Tovább
2015. június 3.-án FENNTARTHATÓSÁG – közös felelősségünk a Kárpát-medencében címmel megtartott jubileumi konferencia keretében a környezetvédelemről, a környezeti nevelésről, a természeti tőke értékeiről, a globális fenntarthatósági problémákról is szó esett, valamint a tudatos életmód fontosságára is felhívták a figyelmet.
Tovább
Május 19-én I. alkalommal került megrendezésre a Talajközpontú Termelés Konferenciája - a szántóföldi hozamnövelés az alapoktól elnevezésű szakmai program. A 2015. évet az ENSZ a Talajok Nemzetközi Évének nyilvánította, többek között ez adta az ötletét és aktualitását a Fertilia, az Axiál, a Magyar Talajtani Társaság, a Nébih, a GOSZ és a Phylazonit támogatásával megrendezésre kerülő konferenciának. Érdekes, tartalmas, aktuális előadásokkal, hasznos témákkal vártuk az érdeklődőket!
Tovább
A nagy múltú nigériai állami egyetem, az Ahmadu Bello University jeles professzorai, Prof. Hassan Adamu Zoaka, Prof. Ezra Bako Adams akadémikus, és Prof. Haruna Kaita, mint kormányküldöttségi delegáltak hazánkban jártak, modern, hatékony műtrágyázási lehetőségek után kutatva.
Tovább
A starter műtrágyák alkalmazása a gyakorlatban már egyre inkább megkedvelt és elvárt része az intenzív növénytermesztésnek. Fontos a növényt már a kezdeti fejlődésben támogatnunk. A gyakorlatban ki ezt (mikrogranulátum közvetlenül a mag mellé), ki azt használja (sorközbe szórás), de egy biztos, nem támaszkodhatunk már csak az alap és a fej- vagy lombtrágyázásra.
Tovább
A GOP-2.1.1-12/B-2013-1727 pályázat keretében egy olyan új gyártósor és hozzá tartozó tömlőfóliás automata kiszerelő rendszer, és egységrakat képző automata robotcella, valamint automata raklapfóliázó cella és automata kiszerelő rendszer került beszerzésre, melyek a Fertilia Kft. kapacitásfejlesztését szolgálják, és a hobbikert célcsoport számára új műtrágya összetételek és kiszerelések értékesítését teszik lehetővé.
Tovább
Új sorozatot indítunk útjára! Egy dunántúli és egy Békés megyei fiatal gazda fognak beszámolni tapasztalataikról, az aktuális mezőgazdasági munkálatokról, problémákról, megoldásokról térségükben. A két termelő bemutatkozását cikkünkben olvashatják!
Tovább
A GOP-1.1.1-11-2012-0364 pályázat keretében olyan szilikát ásványi hordozó alapú variábilis tápelem tartalmú speciális granulátumok kerültek kifejlesztésre, melyek alkalmasak a műtrágyák hatékonyságának fokozására és talajjavító hatással bírnak.
Tovább
Az őszi gabona tavaszi műtrágyázásánál ezúttal a folyékony műtrágyák előnyeit vesszük górcső alá. Egy kevésbé csapadékos tavaszon probléma lehet eltalálnunk az ideális műtrágyázás időpontját szilárd műtrágyák esetében. A folyékony műtrágyák előnye ezzel szemben az, hogy nagyon minimális csapadékkal (akár a reggeli harmattal) rögtön a gyökérzónába tudjuk juttatni.
Tovább
Amikor megérkezik a tavasz a gazda első dolga gabonaterületének szemrevételezése és az időjárási előrejelzést figyelembe véve a műtrágyaszórás idejének meghatározása, de legalább is körülbelüli megbecslése. A gabona tavaszi fejtrágyázásánál nagy tekintettel kell lennünk a tavaszi fagyos éjszakákra és az enyhe nappalokra.
Tovább
A tavaszi vetési időszakban az egyik legfontosabb tényező, hogy a talajba juttatott tápanyagok felvétele megfelelő mértékű, és intenzív legyen, hiszen a jó start megalapozza a vegetációs stabilitást, ami később kihat a terméshozamra is.
Tovább
Az elmúlt években a magyar termelők a mikrogranulátumok használata során nehéz helyzetbe kerültek.
Dönteniük kellett, hogy a tavaszi kultúrák kezdeti fejlődését segítő, dinamikus kelést, gyökérképződést biztosító mikrogranulált startert juttatják ki, vagy a napjainkban egyes kultúrákban nélkülözhetetlen rovarölő talajfertőtlenítőszert.
Erre nyújtunk megoldást új szolgáltatásunkkal!
Tovább
2015. február 13-án került sor a VI. Kukorica Termésverseny díjátadójára, a Gödöllői Királyi Kastélyban.
A precíziós gazdálkodásról, az okszerű talajművelésről, és kukoricatermesztési világrekordokról tartott színvonalas előadások után a verseny értékelése, majd a díjak átadása következett.
Tovább
A Fertilia Kft. legújabb, saját gyártású, prémium Rizotec NPK műtrágyája a jól ismert Gramix NPK család tagja, mely a hatékony, gazdaságos és környezetkímélő növénytáplálást alapozza meg!
Tovább