A 2017-es naptár munkálatai már elkezdődtek!Várjuk azon fiatal gazdák, testvérpárok, házaspárok jelentkezését, akik munkájuk és agrártanulmányaik iránt elkötelezettek, az újításokra nyitottak és szívesen bemutatkoznának új oldalukról is.
Vegyél részt te is egy jó hangulatú fotózáson, vezess végig bennünket a tanyán, mutasd meg állataid, kedvenc munkagéped, mindazt, amire igazán büszke vagy! Jelentkezz:
(Borsfa)
Családom 25 évvel ezelőtt került első traktorja birtokába, azóta töretlen lelkesedéssel, hatalmas kitartással gyűjti ezen veterán gépeket. Olyannyira, hogy azóta minden családtagot „megfertőzött” ez a szenvedély, mind műszakilag, mind pedig a traktorok szeretete irányában. Traktorjaink restaurálásával, értékeik konzerválásával foglalkozunk elszántan.
(Polgár)
2002-ben saját erőből kezdtük el építeni gazdaságunkat, állatállományunk jelenleg 200 juh. Szenvedélyem a különleges zöldség fajták termesztése, lila sárgarépa, csíkos cékla, lila burgonya, batáta, lila brokkoli, karfiol. Legjobban azonban a paradicsomok sokfélesége fogott meg, egyik évben 60 fajta volt a kertemben. Tavaly belefogtam a chili termesztésbe is. Szüleim 70 hektáros gazdaságát átveszem idővel, így a sikeres működéshez a fenntartható gondolkodást, a folyamatos innovációt elengedhetetlennek tartom.
(Somogytúr)
2012 óta gazdálkodom önállóan a Balaton déli partjánál 49 hektár földterületen. 60 juhom, 500 őshonos magyar baromfim, kecskéim vannak és egy lovam, aminek takarmányozásához lucernát, és zabot termesztek ökológiai körülmények között. Hitvallásom a vidéki emberek szeretete, a fenntartható termelés megvalósítása. A mezőgazdaság számomra egyet jelent az élettel és a jövővel.
(Alap)
Mindketten szeretjük a természetet, Gábort a növénytermesztés mellett a vadászat, engem az állattenyésztés, és lovak érdekelnek. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy azt, amit a családunk felépített, tovább vigyük, és ebben dolgozzunk a jövőben. A természet közelsége, akár a vadászatról vagy a növénytermesztésről legyen szó, fontos mindkettőnknek, hiszen nem csak a munka, hanem szabadság érzését is adja.
(Nagyvejke)
Arany Virág Méhészetünk állóméhészetként, egy picinyke tolna-megyei zsákfalu határában található, akácerdők borította lankás dombok szomszédságában. Nagyapám annak idején hobbiból kezdte. A méz- és a viaszillat mindig körüllengte. Hatalmas szerencsének tartom, hogy a szakmát szüleimtől tanulhattam, ők adták át sokéves tapasztalatukat!
(Mezőkovácsháza)
2011-ben szereztem diplomát mezőgazdasági mérnökként. Azóta saját családi gazdaságunkban szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozom hozzávetőleg 450 ha-on. Úgy vélem, rengeteget kell még tanulnom erről a szakmáról, de mindig az tart lendületben, hogy szerencsés vagyok, amiért azzal foglalkozhatok a mindennapokban, amit szeretek. Nem érezném magam teljesnek, ha nem a mezőgazdaság állítana elém feladatokat, amelyekkel meg kell birkóznom.
(Siófok)
Negyedik generációs fiatal gazdaként tevékenykedem családi gazdaságunk 70 hektáros földterületén. Kizárólag szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozunk. A jövőben szeretném családi gazdaságunk földterületeit és gépparkját bővíteni, valamint a lehető legtöbb tudást és legnagyobb rutint megszerezni az agráriumban. A környék legjobb ellenpéldája vagyok a mondásnak, miszerint a mezőgazdaság férfinak való munka.
(Harkakötöny)
Kiskoromtól kezdve mindig volt jószágunk (ló, sertés, nyúl, juh). Nem volt kérdés számomra, hogy mit szeretnék majd tanulni és mivel szeretnék majd foglakozni a felnőttként.2013-banfiatal gazdaként belekezdtem a húsmarhatartásba. Jelenleg 104 anyatehenem, 2 tenyészbikám és 55 borjam van, 120 hektár saját és bérelt gyepen gazdálkodom. Ennél szebb szakmát elképzelni sem tudok.
(Gyarmatpuszta)
Gyarmatpusztán lovak, kecskék, rackajuhok tartásával foglalkozunk. A magyar fajták szaporítása, a lovak fedeztetése és nevelése mellett célunk a jövőben a növénytermesztés irányába is nyitni. Fontosnak tartjuk, hogy a természettel egyensúlyban, a természet tiszteletben tartásával gazdálkodjunk.
(Hajós)
A Sziegl Pince 2012 óta működő családi kézműves borászat, amit párommal, Balázzsal vezetünk. Borainkat a lehető legtermészetesebb módon készítjük. Meggyőződésünk, hogy némi elhatározással, szorgalommal és a munka iránti alázattal hosszú távon sikeresek lehetünk. Fontosak számunkra a hagyományok, ezért sokat tanulunk a helybéli idősektől is.
(Göd)
A lovak ötéves korom óta részei az életemnek. Elsajátítottam Monthy Roberts-módszerét, amely a lovak viselkedésével, tanításával, képzésével foglalkozó tudomány. Büszkeséggel tölt el, hogy 2010. óta, mióta megszereztem az oktatói diplomát is, több száz problémás ló kezelésének és fiatal csikó elindításának élményével lehettem gazdagabb.
(Mór)
A móri Geszler Családi Pincészet fiatal képviselőjeként beleszülettem a móri borok világba. A sváb gyökerekkel rendelkező családunk negyedik generáció óta foglalkozik szőlészettel, borkészítéssel, gyermekkorom óta a bor szeretetére és tiszteletére neveltek. Folyamatosan képzem magam, az elméleti alapokra építve a gyakorlatot édesapámtól sajátítom el.
A tavalyi nagy siker után idén újabb 12 ifjú gazda mindennapjait örökítettük meg a 2016-os Fertilia Falinaptár oldalain keresztül. Munkájukat, szakmájukat szerető és a mezőgazdaságot élethivatásuknak tekintő fiatal gazdák izgalmas témát adtak a fotóknak. #hajráfiatalgazdák
12 fiatal gazda, 12 helyszín! Rég dédelgetett álmunkat valósítottuk meg azzal, hogy profi fotós csapat segítségével egy olyan falinaptárat hívtunk életre, ami az agrárélet minden szépségét bemutatja az ízig-vérig mezőgazdász ifjú gazdalányon és gazdafiún keresztül.
(Kisvenyim)
Kiskorom óta közel áll hozzám a természet, a mezőgazdaság és az állatok. A földeken végzett munkába a tanulás mellett én is besegítek, mert úgy neveltek, hogy már fiatal korban meg kell tapasztalni a kitartó munka fontosságát. 6 lovunk van, ebből kettővel versenyzem díjugratásban. A mindennapos lovaglás és a lovakkal való foglalkozás nemcsak a testet, de a lelket is megnyugtatja, segít levezetni a stresszt, illetve fegyelemre tanít.
(Gödöllő)
Testvéremmel és édesapámmal gazdaságunkban a szarvasmarha tartás mellett pár éve földműveléssel is foglalkozunk. Céljaink közt szerepel a földterületünk és állat állományunk bővítése, a gépesítés korszerűsítése. Sokat jelent számunkra a munkánk, a csendet, a nyugalmat, az állatok szeretetét nem adnánk fel semmi másért.
(Mezőhegyes)
Szüleim 17 éve gazdálkodnak, szántóföldi növénytermesztés a fő tevékenységünk. Őstermelő vagyok 2 éve, jelenleg egy aranykalász gazda tanfolyamot végzek, hogy a gazdasági környezet megismerése mellett a családi földművelésbe fokozatosan beléphessek. Terveim közt szerepel hosszú távon a gazdaságunk fejlesztése, modernizálása, hogy a mezőgazdaság biztos megélhetést nyújtson családomnak. Tudom, hogy mindez kitartó munkával megvalósulhat.
(Perkáta)
Gazdaságunk két ágazatra, a szántóföldi növénytermesztésre és állattenyésztésre, ezen belül a juh- és sertéstartásra bontható.Bátyámmal a családban azt tanultuk, hogy a régi kiszámítható, megbízható partneri kapcsolatot mindig helyezzük előtérbe és ez felülír nálunk minden üzleti érdeket. Meggyőződésünk, hogy szép szakmát választottunk, örömmel és büszkeséggel tölt el bennünket, hogy elődeink munkáját folytathatjuk.
(Makó)
A mi családi gazdaságunkhoz körülbelül 90 hektár föld tartozik. A szántóföldi kultúrák mellett fokhagyma termesztéssel is foglalkozunk, amiért én vagyok a felelős. Régóta próbálom a korosztályommal megértetni a növénytermesztés fontosságát. A fotók segítségével lehetőségem van bizonyítani, hogy számomra ez a szakma hordoz magában lehetőségeket a boldogulásomat illetően, miközben úgy érzem, boldoggá is tesz. Fontosnak tartom, hogy nyitottak legyünk az újdonságokra, amellett, hogy a hagyományokat tiszteletben tartjuk.
(Ják)
Ma nem divat az agráriumban dolgozni. Mi szüleink lelkesedését látva igazán elhivatottak lettünk, örömünket leljük ebben a munkában. Érezni, hogy valamit létrehozunk, hasznosat végzünk, adja munkánk értelmét. 300 hektáros birtokunkon a magyar fajták elkötelezett híveként kizárólag magyartarka fajtájú teheneket tartunk.Készítünk sajtot, és egyéb tejtermékeket, gyártunk füstölt húsokat is. A jó minőségű magyar élelmiszerek előállításához nem használunk mesterséges adalékanyagokat.
(Szabadbattyán)
Párom és édesapja együtt élnek a mezőgazdasággal. Általuk ismertem meg a szakma szépségeit, így esett a választásom a Szent István Egyetem agrármérnöki szakára. A diploma megszerzése után szeretnék a növénytermesztéssel foglalkozni az ökológiai tényezőket és a fenntarthatóságot, a környezet- és tájvédelmet szem előtt tartva. Ismereteimet a mezőgazdasági környezet szabályozott hasznosításával, hatékony védelmével és tervszerű fejlesztésével kívánom kamatoztatni.
(Gergely tanya, Kartal)
Kartali fiatal gazdálkodó házaspár vagyunk. Budapesti lányként 2008-ban csöppentem bele ebbe az életformába. Gyermekeinkkel, a 4 éves Annával, és a 11 hónapos Áronnal is szeretnénk megszerettetni ezeket a természetközeli mindennapokat. A férjem hobbija a lovaglás és a vadászat. Ez utóbbit szerettük volna visszatükrözni a fotókon is. Tőlem sem áll messze a vadászat, bár én inkább lencsevégre - nem puskavégre - kapom az állatokat.
(Tápiógyörgye)
Édesapám üzemeltet egy családi gazdaságot, melynek fő ágazata a növénytermesztés. Ebben a 300 hektáros gazdaságban én is megpróbálom az egyetem mellett kivenni a részem, munkámmal segíteni és támogatni a sikeres működést. A környezettudatos gazdálkodás témakörében írom szakdolgozatomat, nem véletlenül, hiszen komolyan veszem ezt a hivatást, ezért tudatosan építem a jövőm alapjait.
(SzeleshátBorászat, Bátaszék-Lajvér)
A Szekszárdi Borvidék dinamikusan fejlődő, fiatal, családi kézben lévő borászata a miénk. 40 hektár szőlőültetvényen azzal a szemlélettel dolgozunk, hogy az értékek teremtése mellett azokat meg is őrizzük. Ezt szerettük volna a képeinken is bemutatni, és ennek szellemében építünk, újítunk, és törekszünk a szőlészeti munkálatok során a professzionalitásra. Fiatal párként a mozgás, és a sportok szeretete is közös bennünk. a Borvidéki Félmaratonon rendszeresen indulunk.
(Zalaháshány)
A növénytermesztés mellett 2012 óta szarvasmarhatartással is foglalkozunk. A gazdaságot tavaly - 23 évesen - édesapámtól vettem át egy sikeres pályázat alkalmával, azóta az intenzív állattartás és a precíz földművelés szellemében személyesen vezetem. Okleveles növényorvosként és szarvasmarha tenyésztőként úgy vélem, hogy a fejlődés útja a becsületes munkán túl az új, korszerű minőségi technológiák bevezetése, a változás iránti fogékonyság, nyitottság.
(Derecske)
Családunk több generáció óta mezőgazdasággal foglalkozik, ennek a hagyománynak a folytatása, a család által megtermelt értékek fenntartása számomra kiemelkedő jelentőségű. A közel 800 hektár üzemeltetéséből 3 éve veszem ki aktívan a részem. Emellett 2012. őszétől saját és bérelt földjeimen fiatal gazdaként a csemege- és fűszerpaprika, csemegekukorica magas szintű termelését tűztem ki célul. A falinaptárban való szerepléssel alkalmam nyílt megmutatni, hogy a mezőgazdaságban is lehet érvényesülni. Elhivatottságot, elszántságot, és rengeteg türelmet igénylő feladat a miénk.